فایل سلBlog Term

شعارهای هفته دفاع مقدس  

دفاع
مقدس
دفاع مقدس، نام آشناترین واژه در
قاموس حماسه هاي عزت آفرین ايران است که خاطرات دلاوری هاي آن، در تاریخ شکوهمند
اين دیار به یادگار خواهد ماند.
زیباترین فصل اين فرهنگ، خالقان اين
حماهس عظیم اند که با صلابت اراده و نور ايمان، رهنورد راه مقدّسی شدند که پاداش
آن، جاودانگی و بقا بود.
نماد
استقامت
جنگ تحمیلی عراق علیه ايران، تنها
جنگ دو کشور نبود، بلکه جنگ ابرقدرت هاي دنیا با ايران بود و اگر همان از اين
جنگ به عنوان حماسه بزر

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس گرامی باد.  

دفاع مقدسدفاع مقدس، نام‏آشناترین واژه در قاموس حماسه‏هاي عزت آفرین ايران است که خاطرات دلاوری‏هاي آن، در تاریخ شکوهمند اين دیار به یادگار خواهد ماند.زیباترین فصل اين فرهنگ، خالقان اين حماسه عظیم‏اند که با صلابت اراده و نور ايمان، رهنورد راه مقدّسی شدند که پاداش آن، جاودانگی و بقا بود.
دستاوردهاي دفاع مقدسدفاع مقدس دستاوردهاي بزرگ و فراوانی به دنبال داشت. یکی از مهمترین آن‏ها، دستاوردهاي سیاسی است. بسيج همگانی مردم دلاور ايران بیش از

ادامه مطلب  

هفته ی دفاع مقدس گرامی باد  

دفاع مقدسدفاع مقدس، نام‏آشناترین واژه در قاموس حماسه‏هاي عزت آفرین ايران است که خاطرات دلاوری‏هاي آن، در تاریخ شکوهمند اين دیار به یادگار خواهد ماند.زیباترین فصل اين فرهنگ، خالقان اين حماسه عظیم‏اند که با صلابت اراده و نور ايمان، رهنورد راه مقدّسی شدند که پاداش آن، جاودانگی و بقا بود.

دستاوردهاي دفاع مقدسدفاع مقدس دستاوردهاي بزرگ و فراوانی به دنبال داشت. یکی از مهمترین آن‏ها، دستاوردهاي سیاسی است. بسيج همگانی مردم دلاور ايران بیش ا

ادامه مطلب  

زنان ، حماسه سازان گمنام هشت سال دفاع مقدس  

زنان شجاع هشت سال دوران دفاع مقدس حماسه سازان گمنامی بودند كه شجاعت را
به مردان و فرزندان خود آموختند و به وجود فرزندان فداكارشان افتخار می
كردند و با حضور در پشت جبهه و در برخی موارد در خط مقدم زینب گونه رسالت
خود را به انجام رساندند.

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس گرامی باد  

حضرت امام خمینی(ره)
ما در جنگُ پرده از چهره تزویر جهان خواران کنار زدیم.
مقام معظم رهبری(مدظله العالی)
حماسه ملت ايران در دفاع مقدس نمايشگر قله ظرفیت انسانی مردم اين سرزمین خدايی است.

ادامه مطلب  

نباید اجازه داد حماسه عظیم دفاع مقدس دستخوش فراموشی و تحریف شود  

رهبر معظم انقلاب اسلامی گفتند: ابتکار بازدید از مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس را یک ابتکار الهی و انقلابیِ بسیار شايسته در جهت شناساندن اجزاء برجسته‌ حادثه‌ بزرگ و تاریخی دفاع مقدس به مردم و نسل جوان کشور خواندند.

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس گرامی باد  

مردان غیور قصه ها برگردیدیکبار دگر به شهر ما برگردیددیروز به خاطر خدا می رفتید امروز به خاطر خدا برگردید
مردان دیروز در عرصه دفاع مقدس با نیروی ايمان و با بذل جان از وطن دفاع کردند و ما امروز بر خاکی که براي حفظ هر وجب آن خون عزیزی ریخته شده ايستاده ايم تا در عرصه جنگ نابرابر اقتصادی و فرهنگی با تکیه بر ايمان و دانش و تلاش فرزندان اين سرزمین حماسه اي دیگر به حماسه مردان دیروزمان سنجاق کنیم.
 

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس بر حماسه آفرینان مبارک باد  

فرارسیدن
هفته دفاع مقدس سالروز آغاز ايثارگری ها و از جان گذشتگی هاي دلیرمردان
ايران اسلامی رو گرامی می دارم و به روح پاک شهدا و امام شهدا سلام و صلوات
می فرستم

ادامه مطلب  

دفاع مقدس از ديدگاه مقام معظم رهبري  

1 – دوران دفاع مقدس، اوج افتخارات ايران است.«روزنامه كیهان 6/7/73»2 – هنوز قدرشناسی لازم وشايسته‌اي از هشت سال دفاع مقدس ما صورت نگرفته است.«روزنامه كیهان 6/7/73»3 – حماسه هشت سال دفاع مقدس ملت ايران درسی بزرگ براي ملتهاي دیگر جهان است.«روزنامه اطلاعات 30/6/74»4 – پیشرفتهاي كشور از بركات حماسه دفاع مقدس است.«روزنامه اطلاعات 30/6/74»5 – امروز شما و همه مردم ايران و بلكه ملتهاي دیگر بايد از حماسه‌هاي هشت سال دفاع مقدس درس عبرت بگیرند.«روزنامه اطلاعات

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس گرامي باد  

 
سجادعبدالله زاده مسئول بسيج دانشجویی ضمن تبریک و گرامیداشت اين ايام در خصوص برنامه هاي فرهنگی تدارک دیده شده اظهار کرد: بزرگداشت هفته ی دفاع مقدس، یادآوری و مرور مداوم و مستمر آن غناي فرهنگی است که در یک دوره ی سخت هشت ساله براي کشور ما به دست آمد و می تواند پشتوانه ی عملی و نظری استواری براي آینده اين ملت باشد.
وی توضیح داد: انقلاب اسلامی به حیات و نشر و گسترش ارزش هاي دفاع مقدس بستگی دارد و اين دو در واقع لازم و ملزوم یکدیگرند و بنابراين حف

ادامه مطلب  

31شهریور آغاز جنگ تحمیلی و هفته دفاع مقدس  

هفته دفاع مقدس برملت غیور ویادگاران هشت سال دفاع ازحریم ولايت گرامی باد
دفاع مقدس
دفاع مقدس، نام‏ آشناترین واژه در قاموس حماسه‏ هاي عزت آفرین ايران است که خاطرات دلاوری‏هاي آن، در تاریخ شکوهمند اين دیار به یادگار خواهد ماند.زیباترین فصل اين فرهنگ، خالقان اين حماسه عظیم‏ اند که با صلابت اراده و نور ايمان، رهنورد راه مقدّسی شدند که پاداش آن، جاودانگی و بقا بود.

ادامه مطلب  

ضرورت مقابله با تحریف و مبالغه گویی در خصوص دفاع مقدس  

ضرورت مقابله با تحریف و مبالغه گویی در خصوص دفاع مقدس


شاکله کلیه رفتارها و تفکرات ما در دوران هشت سال دفاع
مقدس هم در سطوح فردی و هم در سطوح سازمانی و در حوزه هاي مختلف سیاسی،
نظامی، اجتماعی و فرهنگی بر سه رکن استوار بود: معنویت، حماسه و عقلانیت.


خبرگزاری دفاع مقدس: سرلشکر غلامعلی رشید جانشین ستاد کل نیروهاي مسلح در
سرمقاله اختصاصی در خصوص هفته دفاع مقد

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس.  

 هفته دفاع مقدس بر دلاور مردان ايران اسلامی فرخنده باد.
دفاع مقدس نام آشناترین واژه در قاموس حماسه هاي عزت آفرین ايران است که خاطرات دلاوری هاي آن، در تاریخ شکوهمند اين دیار به یادگار خواهد ماند.
زیباترین فصل اين فرهنگ، خالقان اين حماسه  عظیم اند که با صلابت اراده و نور ايمان، رهنورد راه مقدّسی شدند که پاداش آن، جاودانگی و بقا بود.

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس گرامی باد...  

بزرگداشت هفته ی دفاع مقدس نه به عنوان یک بزرگداشت صرف یادآوری
خاطرات مربوط به دو دهه ی پیش ، بلکه محملی براي بارور ساختن جریان و مرامی
است که حالا دیگر به شالوده ی اساسی نظام کشور  تبدیل شده است. بزرگداشت
هفته ی دفاع مقدس، یادآوری و مرور مداوم و مستمر آن غناي فرهنگی است که در
یک دوره ی سخت هشت ساله براي کشور ما به دست آمد و می تواند پشتوانه ی
عملی و نظری استواری براي آینده اين ملت باشد. پشتوانه اي آکنده از شهامت ،
ايثار ، حماسه و ايمان. هر گو

ادامه مطلب  

بمناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس  

بیاد شهیدان هشت سال دفاع مقدس
 بار دیگر  سالروز آغاز جنگ تحمیلی فرا رسید . ايامی سراسر حماسه و ايثار ، روزگار عاشقی و دلدادگی به حق ، گذشتن از خود . بخاطر آرمان هاي خدا  و انقلاب ، بخاطر نشان دادن اينکه ما ملتی آزاده و سرافراز بوده و در هیچ شرايطی زیر بار ستم زورمداران و ظالمان نخواهیم رفت .  اين روزها یاد آور حماسه هاي شهیدان به خون خفته هشت سال دفاع مقدس است دفاعی جانانه در برابر چهانخواران و کافران ، هما نان که  جز ستم و ظلم به مردم مستضعف ک

ادامه مطلب  

چراغ راه  

 
 بیانات مقام معظم رهبری درباره دفاع مقدس
هفته دفاع مقدس یادآور حادثه‌اى عظیم و به بار نشستن نتايجى عظیم‌تر در سیر انقلاب ملت ماست و هیچ گاه از ذهن ملت محو نخواهد شد.اين جنگ آن‏قدر حرف گفتنى دارد كه اگر دهها سال هنرمندان ما و افراد خوش‌ذوق و با ابتكار بنشینند و در جزء جزء آن كار كنند، باز هم حرف‌هاى گفتنى خواهند داشت.ما جنگِ با اين عظمت و پُر از حماسه و حقیقتاً پُر از جلوه‏هاى زیبا و بى‏نظیر داشته‏ايم؛ نسل جدید هم از آن خبر ندارد؛ بايد ا

ادامه مطلب  

 

چرا آغاز جنگ را هفته دفاع مقدس می نامیم؟اساساً هرکشوری پايان جنگ ویا هر بحرانی را گرامی می دارد. مگر در پايان هشت سال دفاع مقدس ما پیروز مطلق میدان نبرد نبوده ايم؟ که شروع جنگ که از تلخ ترین روزهاي دفاع مقدس است را گرامی می داریم. در اين مقاله ما سعی می کنیم که به اين مساله بپردازیم که چرا هفته اول جنگ به نام دفاع مقدس نام گذاری شده است؟

ادامه مطلب  

فرماندار رضوانشهر: دفاع مقدس نام کشورایران را در جهان پرآوازه کرد  

فرماندار رضوانشهر گفت: هفته دفاع مقدس، یادآور دلاورمردی ها و حماسه
آفرینی هاي مردانی است که نام ايران را در عرصه جهان پرآوازه کردند.

ادامه مطلب  

گرامیداشت هفته دفاع مقدس  

هفته دفاع مقدس " یادآور رشادت هاي بسيجیان ُ رزمندگان ُ جهادگرانُ غیور مردان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وارتشیان سلحشور بر عموم حماسه سازان مبارک باد.

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس  

در دوران دفاع مقدس راه رزمندگان ما مقدس بود و آنها براي دفاع از سرزمین مقدس خود با سلاح مقدس ايمان، ايثارگری و رشادت داشتند .
در دفاع مقدس ما نه زیر بار ظلم رفتیم و نه ظلم کردیم. به اسراي عراقی در ايران ظلم نشد، اما آزادگان ما درعراق مورد ظلم و ستم قرار گرفتند.هفته دفاع مقدس با یاد یاران، هشت سال دفاع مقدس و 34 سال مقاومت و ايستادگی خواهد بود،  برنامه‌هاي دفاع مقدس از 31 شهریور تا 6 مهر برگزار می‌شود.
 
تصاویر دفاع مقدس:
 

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس مبارك باد  

دستاوردهاي دفاع مقدس
پرسش و شبهه دیگرى که برخى درباره جنگ و دفاع مقدس مطرح مى کنند اين است که: «بخش اعظمى از عقب ماندگى ما ناشى از جنگ مى باشد که اگر اين نبود امروزه ما در راه توسعه خیلى سریع تر حرکت مى کردیم اما خسارات ناشى از هشت سال جنگ سبب شد ما کشورى عقب مانده باقى بمانیم.» در اين خصوص لازم دانستیم ثمرات دفاع مقدس را مورد نقد و بررسى قرار داده تا میزان صحت و سقم اين مدعا ثابت گردد.

ادامه مطلب  

روایت حماسه  

به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس مجموعه‌ی صوتی «روايت حماسه» راتقدیم عزیزان می کنیم.اين مجموعه به روايت حضرت آیت‌الله خامنه‌اي از چند برهه از دفاع مقدس می‌پردازد.
اولین قسمت از اين مجموعه «آغاز دفاع» نام دارد و به مرور چگونگی آغاز جنگ
تحمیلی و روايت شرايط جمهوری اسلامی ايران در آن برهه می‌پردازد.لینک دانلود

ادامه مطلب  

دفاع مقدس  

هفته دفاع مقدس یادآور خونهاي مقدسی است که در پاي شجره طوباي انقلاب اسلامی ریخته شد.فرزندان جبهه وشهادت اطاعت را عبادت می بینند.وارثان دفاع مقدس عزت جهاد را با ذلت در خانه نشین عوض نمی کنند.ايستادگی آنها نشستگان تاریخ را به قیام وامی دارد واين پیام بزرگ دفاع مقدس است.

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس  

طبق برنامه هاي پیشنهادی در مراسم رژه توسط نیروهاي بسيج سپاه شهرستان فامنین در تاریخ ۹۲/۷/۲   اداره ورزش و جوانان از ورزشکاران جانباز دفاع مقدس تقدیر بعمل می آورد .

ادامه مطلب  

نمایشگاه به مناسبت هفته دفاع مقدس  

 
کتابخانه عمومی مصلحیان در هفته دفاع مقدس نمايشگاهی از عکس، سی دی ،نشریات،کتاب و ..... ویژه دفاع مقدس جهت بازدید علاقمندان در محل کتابخانه داير کرد.
 
 
 

ادامه مطلب  

سخنرانی به مناسبت هفته دفاع مقدس  

 با توجه به نزدیک شدن به سالروز حمله وحشیانه رژیم بعث و آغاز دفاع مقدس ، پايگاه بسيج حضرت معصومه (س) براي زنده نگه داشتن یاد و خاطره ی سالهاي دفاع مقدس و براي برنامه ریزی فعالیت هاي پیش بینی شده در هفته دفاع مقدس اقدام به برگزاری جلسه اي نمود . همچنین در اين جلسه حاضرین از سخنرانی یادگار جبهه و جنگ ، جناب سرهنگ عباس رئیسی بهره مند شدند . ايشان علاوه بر ارشادات لازم جهت بهتر انجام شدن فعالیت هاي پايگاه هاي بسيج به خاطره گویی از فعالیت هاي زمان ج

ادامه مطلب  

نمونه ای از شعر دفاع مقدس  

نمونه اي از شعر دفاع مقدس در هفته ی دفاع مقدس از محمد رضا عبدالملکیان :سروده هايی که غم فقدان  عزیز یا عزیزان وشخصیت هايی را باز می گوید...

ادامه مطلب  

راهیان نور  

مسئول سازمان بسيج دانش آموزی استان فارس گفت: نخستین كاروان راهیان نور دانش اموزان
پسر استان از 13 مهرماه به مناطق عملیاتی دفاع مقدس اعزام می شوند.  محمد جعفر دوستدار با اشاره به اينكه راهیان نور یكی از مهمترین راه هاي مقابله
با جنگ نرم دشمن است و نقش مهمی در ترویج فرهنگ دفاع مقدس دارد، گفت:
نخستین كاروان راهیان نور دانش آموزان پسر استان از 13 مهرماه به مناطق
عملیاتی دفاع مقدس انجام می شود.
وی افزود:  بیش از 15000 دانش آموز پسر سال دوم دوره متو

ادامه مطلب  

همایش تجلیل از اصناف یاوران رزمندگان در ۸ سال دفاع مقدس برگزار شد.  

اين
همايش  در تاریخ 4/7/92 در محل باغ موزه
دفاع مقدس جهت پاسداشت و قدر دانی از زحمات اصناف و صنعتگرانی که در طی هشت سال
دفاع مقدس ، خالصانه به جبهه هاي نبر حق علیه باطل کمکهاي فراوانی نموده اند، با
همت سازمان بسيج اصناف و سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان ومجمع امور صنفی همدان
برگزار گردید

ادامه مطلب  

سردار نقدي رييس سازمان بسيج مستضعفين:  

سردار نقدی در نماز جمعه تهران: سازمان بسيج از مرز 20 میلیون نفر گذشت رییس سازمان بسيج مستضعفین: امروز بسيج آماده است براي خنثی سازی همه تهدید ها و تحریم ها، نظامی، سیاسی فرهنگی و به ویژه اقتصادی به كمك مسوولین و دولت مردان بیايد تا پیروزی ها و حماسه هايی همچون دفاع مقدس رقم بزند.

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس گرامی باد  

دفاع مقدسدفاع مقدس، نام‏آشناترین واژه در قاموس حماسه‏هاي عزت آفرین ايران است که خاطرات دلاوری‏هاي آن، در تاریخ شکوهمند اين دیار به یادگار خواهد ماند.زیباترین فصل اين فرهنگ، خالقان اين حماهس عظیم‏اند که با صلابت اراده و نور ايمان، رهنورد راه مقدّسی شدند که پاداش آن، جاودانگی و بقا بود.نماد استقامتجنگ تحمیلی عراق علیه ايران، تنها جنگ دو کشور نبود، بلکه جنگ ابرقدرت‏هاي دنیا با ايران بود و اگر همان از اين جنگ به عنوان حماسه بزرگ و دفاع مق

ادامه مطلب  

نشست سوم خردادوروشنگری حماسه مقاومت وپیروزی  

نشست سوم خردادروزفتح خرمشهردرعملیات بیت المقدس وروزمقاومت،ايثاروپیروزی وروز روشنگری حماسه هاي هشت سال دفاع مقدس توسط ستاد صالحین پايگاه مقاومت بسيج مائده مسجد ابوذرغفاری جلسه اي صورت گرفت ودراين جلسه ضمن تبریک  آزادی خرمشهر به روايتگری ازهشت سال  دفاع مقدس توسط استادان عالی قدر صورت گرفت ودراين جلسه که براي خواهران عزیز صورت گرفته بود از زنانی که در راه مرزوبومشان شهیده شده بودند یاد شد وراهشان راراهی پر از معرفت وبصیرت یاد کردند.«بر

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس یادآور حادثه ای عظیم درسیر انقلاب ملت ماست  

هفته دفاع مقدس یعنی بازخوانی ومرور
خاطرات تلخ وشیرین دفاع ملتی که خواهان زندگی آبرومندانه بوده واز سوی
دشمنان قسم خورده اش مورد هجمه همه جانبه قرار گرفته بود.ه اجرا درمی آیند
اما معمولا دراين هفت روز برنامه ها گسترده تر و غنی تر  ارائه می شوند.
هفته دفاع مقدس یعنی همه ما از هر قوم
وقبیله و دین ومذهب و هرکجاي اين سرزمین هستیم؛مدیون  و وامدار خون سرخ
شهداء؛ تحمل شدائد جانبازان؛ صبر ومقاومت آزادگان؛حماسه آفرینی رزمندگان و
بزرگواری خانواد

ادامه مطلب  

سلام بر شهدای راه حق و حقیقت  

با فرا رسیدن ۳۱ شهریور هفته ی گرامیداشت دفاع مقدس یاد و خاطره ی فرزندان
غیور و با عزت اين دیار را که مست از توحید و سرخوش ولايت طریق عشق و ايمان
را با توسل به فرهنگ عاشورايی طی کردند و حماسه ی سرنوشت ساز دفاع از
ايران اسلامی را آفریدند گرامی میدارم . شوراي شهر و شهرداری زواره با اداي احترام به
ارواح پاک و مطهر شهداي دوران دفاع مقدس و امام شهداء و عرض ارادت به
جانبازان و آزادگان سرافراز و خانواده هاي معظم ايشان ، فرا رسیدن هفته ی
دفاع مقدس را

ادامه مطلب  

آتش بس روزنامه ها با دفاع مقدس  

سلامامروز هشتم مهر ماه است.تنها یك روز از هفته اي كه هشت سال جنگ تحمیلی را در آن جاي داده اند می گذرد.امروز از 23 روزنامه اي كه عناوین دفاع مقدسی آنها را یادداشت كردم تنها پنج روزنامه و آن هم چون ستونی مخصوص دفاع مقدس داشتند، به جنگ تحمیلی پرداخته بودند.نمی دانم به اين حالت چه می شود گفت؛ هرچه هست من اسم «آتش بس روزنامه با دفاع مقدس» را برايش انتخاب كرده ام.راستی می داستید جنگ تحملی یك روز پس از روز جهانی صلح آغاز شد؟!

ادامه مطلب  

پیام تبریک نماینده مردم شهربابک  

                            
بسم الله الرحمن الرحیمفرا رسیدن بهار تعلیم و تربیت ، گشايش دو باره مدرسه
ها ، هنگامه تجلی زیباي مهر و محبت و ايثار معلمان ومهر افروزان را به
صاحبان خرد و اندیشه و به ویژه به فرهنگیان گرانقدر ، پرتلاش ، دلسوز و
متعهد و دانش آموزان عزیز و به همه ره پویان طریق علم و معنویت تبریک و
تهنیت عرض می نمائیم و هم چنین یادايام  دفاع مقدس را که یادآور
ايثارگری ها ، فداکاری ها و از جان گذشتگی هاي حماسه سازان هشت سال دفاع
م

ادامه مطلب  

مصاحبه با خبرگزاری تسنیم  

سعیدی راد:‌ بايد از دریچه‌هاي تازه به دفاع مقدس نگاه کرد عبدالرحیم سعیدی‌راد دیگر شاعری است که معتقد است مقايسه شعر دفاع مقدس دهه 60 و 70 با شعر دفاع مقدس دهه 80 و 90 صحیح نیست،‌ وی می‌گوید: هر دهه‌اي شعر مخصوص به خود را دارد‌، طبیعی است که دهه 60 که شاعران با جنگ به طور مستقیم در ارتباط بودند،‌ شعرهاي دفاع مقدس به لحاظ کمی در اوج باشند،‌ اما در دهه 70 نیز شعر دفاع مقدس با رویکردی دیگر به حیات خود ادامه داد،‌ پس از آن هر چه از سال‌هاي اتمام جنگ

ادامه مطلب  

دفاع مقدس......  

هفته دفاع مقدس بر همه دلیر مردان عرصه دفاع مبارک...
توپ وتانک و ترکش و تیر و تنفگ یادش بخیر......جنگ بود در میان دشت گلگون کفن یادش بخیر

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس گرامی باد  

به مناسبت هفته دفاع مقدس نمايشگاه آثار دفاع مقدس در کتابخانه ارمغان برپا شد .
جناب آقاي عبدرحمان مرادی نیا رئیس کتابخانه هاي عمومی شهرستان اظهار داشتند
هفته دفاع مقدس یادآور خون‏هاي مقدسی است که در پاي شجره طیبه انقلاب اسلامی ریخته شد. فرزندان جبهه و شهادت اطاعت را عبادت می‏بینند. وارثان دفاع مقدس عزت جهاد را با ذلت در خانه نشستن عوض نمی‏کنند. ايستادگی آنها نشستگان تاریخ را به قیام وا می‏دارد و اين پیام بزرگ دفاع مقدس است.

 
 
 
 

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس  

رفتن به جهاد نفس راهی است بزرگ
از جبهه گریختن گناهی است بزرگ
ما بر سر پست انقلابیم اکنون
خفتن سر پست اشتباهی است بزرگ
هفته دفاع مقدس مبارک
::
::
اي روشناي خانه امید، اي شهید
اي معنی حماسه جاوید، اي شهید
چشم ستارگان فلک از تو روشن است
اي برتر از سراچه خورشید اي شهید
یاد شهیدان دفاع مقدس گرامی باد
::
::
سری که هیچ سرآمدن نداشت، آمد
بلند بود ولیکن بدن نداشت آمد
بلند شد سر خود به آسمان بخشید
سری که بر تن خود، خویشتن نداشت آمد
هفته دفاع مقدس مبارک
::
::
چف

ادامه مطلب  

هفته ی دفاع مقدس  

هفته ی دفاع مقدس را به همه ی کسانی که در جبهه ها براي دفاع از اسلام و کشورمان تلاش کردند و با دشمنان مان جنگیدن تبریک می گویم مخصوصا به عمویم (مختار عباسی)

ادامه مطلب  

تشریح برنامه های هفته دفاع مقدس بسیج فرهنگیان فیروزآباد  

قنبری مدیر کانون بسيج فرهنگیان
فیروزآباد ویژه برنامه هاي اين کانون  به
مناسبت هفته دفاع مقدس را تشریح کرد.
- دعوت از راویان هشت سال دفاع مقدس در
حلقه هاي طرح صالحین به صورت تجمع در یک محل
- فضا سازی مدارس و کانون بسيج فرهنگیان
وسطح شهرستان به مناسبت دفاع مقدس
- اهداي تراکت زیارت عاشورا با تصاویر
شهداي فرهنگی به مناسبت هفته دفاع مقدس
- بازدید و اهداي جوايز و لوح تقدیر به
خانواده هاي معظم شهداي فرهنگی
- بروزرسانی وبلاگ کانون بسيج فرهنگیان
با مو

ادامه مطلب  

گرامیداشت هفته دفاع مقدس  

دفاع مقدس حماسه هشت سال مقاومت دریادلان اين دیار و تجلی عزت آفرینی مردانیست که با سلاح جان به پاسداری از میهن پرداخته و درخشش عمل و شکوه ايثارشان نقطه عطفی درخشان در تاریخ اين سرزمین پدید آورد. پدید آوردگان اين حماسه به حق بندگان الهی بودند که در باران آتش چهره شستند و با خون خود استقلال  کشور را به نسل آینده هدیه کردند.باشد که بتوانید با یاد و خاطره آن افلاکیان خاک نشین در راهشان قدم نهاده و آرمانشان را متجلی کنیم. کلمات کلیدی: دفاع مقدس  گ

ادامه مطلب  

علمداران عشق  

گرامی باد یاد وخاطره علمداران خاکریزهاي عشق وخون وشهادت حماسه آفرینان هشت سال دفاع مقدسراستی به نظرتون انجام تکلیف، دیروز(هشت سال دفاع مقدس) سخت تر بود یا امروز؟

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس بزرگداشت فرهنگ ارزشها  

هفته دفاع مقدس بزرگداشت فرهنگ ارزشهابزرگداشت هفته ی دفاع مقدس نه به عنوان یک بزرگداشت صرف یادآوری خاطرات مربوط به دو دهه ی پیش ، بلکه محملی براي بارور ساختن جریان و مرامی است که حالا دیگر به شالوده ی اساسی نظام کشور  تبدیل شده است.بزرگداشت هفته ی دفاع مقدس، یادآوری و مرور مداوم و مستمر آن غناي فرهنگی است که در یک دوره ی سخت هشت ساله براي کشور ما به دست آمد و می تواند پشتوانه ی عملی و نظری استواری براي آینده اين ملت باشد. پشتوانه اي آکنده از شه

ادامه مطلب  

اولین شهید دفاع مقدس کیست؟ +عکس  

شايد شما هم گاهی با خود فکر کرده ايد که اولین شهید دفاع مقدس در جبهه چه کسی است. اين سوال به طور طبیعی چند پرسش دیگر هم ايجاد می کند، کجا و چطور شهید شده؟ اهل کجاست؟ چگونه شخصیتی دارد؟ شغل و نقش او در دفاع مقدس چه بوده؟ پس جهت آشنايی با اولیین شهید دفاع مقدش بروی ادامه مطلب کلیک نمايید.

ادامه مطلب  

مطالب مربوط به هفته ی دفاع مقدس  

گزیده بیانات مقام معظم رهبری درباره دفاع مقدس
هفته دفاع مقدس یادآور حادثه‌اى عظیم و به بار نشستن نتايجى عظیم‌تر در سیر انقلاب ملت ماست و هیچ گاه از ذهن ملت محو نخواهد شد.هفته‌ى
جنگ در حقیقت هفته‌ى ايثار است، هفته‌ى فداكارى است، هفته‌اى است كه در آن
بزرگ‌ترین آزمايش فداكارانه‌ى ملت ما شكل گرفته است.اين
جنگ آن‏قدر حرف گفتنى دارد كه اگر دهها سال هنرمندان ما و افراد خوش‌ذوق و
با ابتكار بنشینند و در جزء جزء آن كار كنند، باز هم حرف‌هاى گف

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس  

امروز زنده نگهداشتن نام شهدا کمتر از شهادت نیست به شرط آنکه اين نام
تبدیل شود به فرهنگی جاودانه، آری جوانان امروز ما به اعتقاداتی راسخ
نیازمندند، اعتقاداتی که با هیچ شبهه و هجمه فرهنگی از دست نرود و به راستی
کدامیک از ما کوشیدیم تا فرهنگ ايثار و شهادت را در بین جوانانمان رنگی
خدايی بخشیم و براي گذشتن از جاده سبز انتظار راه کربلا را به آنان نشان
دهیم؟
 

مقام معظم رهبری در یکی از دیدارهاي خویش با شعرا و نخبگان ادبی می
فرمايند: هشت سال دفا

ادامه مطلب  

برنامه های هفته دفاع مقدس کانون بسیج فرهنگیان شوش سال 92  

۱- انتشار نشریه دوماهنامه نور ولايت ویژه هفته دفاع مقدس ۲- حضور نیروهاي بسيجی فرهنگی در رژه حماسی در تاریخ ۹۲/۶/۳۱ ساعت ۷ صبح۳- برپايی نمايشگاه عکس هفته دفاع مقدس در تاریخ ۹۲/۶/۳۱۴- نشست فرهنگی سیاسی با حضور فرماندار شهرستان در تاریخ ۹۲/۷/۱ ۵- برگزاری مسابقات ورزشی در طول هفته۶- بیان خاطرات هشت سال دفاع مقدس توسط فرهنگیان بسيجی در مدارس در تاریخ ۹۲/۷/۱۷- دیدار با خانواده معظم شهداي فرهنگی در تاریخ ۹۲/۷/۲۸- برگزاری مسابقات قرآن و عترت ویژه فرهنگ

ادامه مطلب  

هفته ی دفاع مقدس گرامی باد  

   دور نیست‌! نرفته‌ است‌! فرسنگ ها از ما فاصله‌ ندارد. همین‌نزدیكی‌هاست‌! شهادت‌ را می‌گویم‌. شهامت‌ و مردانگی‌، عشق‌ و ايمان‌ وايثار و جانبازی‌ را می‌گویم‌. در خرمشهر، در شلمچه‌، در آبادان‌، دراهواز، در دزفول‌، در جاي‌ جاي‌ غرب‌ میهن‌ اسلامی‌، در همه‌ سوی‌جنوب‌، در نقطه‌ نقطه‌ی‌ لحظه‌ها و زمان ها و زمین ها، شهادت‌ ايستاده‌است‌ و به‌ ما زُل‌ زده‌ و می‌گوید:
  - یاران‌ شمابه‌ نزد ما آمده‌اند.
   و ما می‌نگریم‌ كه‌ س

ادامه مطلب  
صفحات ادامه نتايج:  1 
فایل سل